Staalsoorten
372 staalsoorten gevonden.
09CuPCrNi-A
09CuPCrNi-A is China's weervast staal volgens GB/T 4171 — de naam zelf somt het legeringssysteem op (Cu-P-Cr-Ni) — en is…
1.0715 (11SMn30)
11SMn30 (1.0715) is Europa's standaard zwavelhoudende automatenstaal volgens EN 10087: ongeveer 0.30% zwavel en vrijwel …
1.0718 (11SMnPb30)
11SMnPb30 (1.0718) is de loodhoudende versie van 11SMn30 en een van de snelst verspanende staafstalen in het EN-systeem.…
1.0721 (10S20)
10S20 (1.0721) is een inzet hardbaar automatenstaal volgens EN 10087: matige zwavel (0.15–0.25%) balanceert de verspaanb…
1.0737 (11SMnPb37)
11SMnPb37 (1.0737) drijft het EN-concept van loodhoudend automatenstaal het verst: zwavel verhoogd naar 0.34–0.40% en ma…
1.2067
1.2067 is een doorhardend chroom-koudwerkstaal uit de lagerstaalfamilie (vergelijkbaar met de praktijk van 100Cr6/L3). H…
1.2083
1.2083 is een martensitisch roestvast matrijzenstaal (type 420) dat corrosiebestendigheid combineert met een hoge polijs…
1.2311
1.2311 is een voorgehard Cr-Mn-Mo kunststofmatrijzenstaal, het Europese werkpaard voor spuitgietmatrijzen en matrijshoud…
1.2312
1.2312 is de zwavelhoudende, goed bewerkbare versie van 1.2311. De toegevoegde zwavel verbetert de bewerkbaarheid aanzie…
1.2316
1.2316 is een voorgehard roestvast matrijsstaal met ongeveer 17% chroom en molybdeen voor betere corrosiebestendigheid d…
1.2365 / 32CrMoV12-28
1.2365 is het warmwerkstaal met hoog molybdeen van de H10-familie: bijna 3% Mo levert een uitstekende ontlaatbestendighe…
1.2367 / X38CrMoV5-3
1.2367 is een gemodificeerd warmwerkstaal van het H11-type met het molybdeen verhoogd tot ongeveer 3%, waarmee het groot…
1.2436 (D6)
1.2436 is het wolfraamhoudende D6-koudwerkstaal: carbidevolume van de D3-klasse met wolfraam toegevoegd voor luchthardin…
1.2550
1.2550 (60WCrV7) is het Europese schokbestendige gereedschapsstaal met wolfraam, het naaste equivalent van AISI S1. Het …
1.2601
1.2601 (X165CrMoV12) zit tussen D2 en D6: hoog koolstof en 12% chroom met kleine Mo-, W- en V-toevoegingen die slijtvast…
1.2709 Maraging / X3NiCoMoTi18-9-5
1.2709 is een maragingstaal met 18% nikkel — de kwaliteit achter het meeste metalen 3D-printgereedschap (LPBF) en hoogwa…
1.2738
1.2738 is de P20-samenstelling, opgewaardeerd met ongeveer 1% nikkel voor doorharding van zeer grote matrijzen. Het houd…
1.2767
1.2767 is een matrijs- en gereedschapsstaal met 4% nikkel, met uitstekende taaiheid en doorharding in dikke doorsneden. …
1.2842
1.2842 (90MnCrV8) is de DIN-benaming van het O2 oliehardende mangaangereedschapsstaal — een van de meest voorradige gere…
1.8550 / 34CrAlNi7-10
1.8550 (34CrAlNi7-10) is het premium Europese nitreerstaal: het aluminium is de nitriedvormer die de extreem harde, slij…
1008
1008 is een staal met een zeer laag koolstofgehalte en een uitstekende koudvervormbaarheid en lasbaarheid. Het is de sta…
100Cr6
100Cr6 is de EN-benaming (1.3505) van het universele lagerstaal met 1%C–1,5%Cr, voorgeschreven volgens EN ISO 683-17 met…
1010
1010 is een koolstofarm staal voor licht belaste delen die een goede vervormbaarheid, lasbaarheid en een optionele gecar…
1015
1015 is een koolstofarm carbureerstaal voor kleine delen die een hard slijtoppervlak over een taaie kern nodig hebben. H…
1018
1018 is een van de meest voorradige koudgetrokken staven in Noord-Amerika: een koolstofarm staal met meer mangaan dan 10…
1022
1022 is een koolstofarm staal met hoger mangaangehalte en een betere hardbaarheid dan 1020 bij hetzelfde koolstofniveau.…
1025
1025 is een staal met laag-gemiddeld koolstofgehalte voor algemene machineonderdelen die een stap meer sterkte nodig heb…
1030
1030 is een staal met een gemiddeld koolstofgehalte aan de onderrand van het warmtebehandelbare bereik: het reageert op …
1035
1035 is een staal met een gemiddeld koolstofgehalte voor assen en gesmede delen van matige sterkte. Het warmtebehandelt …
1038
1038 is een staal met een gemiddeld koolstofgehalte dat in Noord-Amerika veel wordt gebruikt als koudgetrokken en warmge…
1040
1040 is een staal met een gemiddeld koolstofgehalte voor matig belaste assen, bouten en tandwielen. Het is de ongelegeer…
1045
1045 is het meest gebruikte staal met een gemiddeld koolstofgehalte ter wereld — de standaard voor assen, hydraulische s…
1050
1050 is een staal met een gemiddeld-hoog koolstofgehalte waarvan de samenstelling overeenkomt met JIS S50C en EN C50. He…
1055
1055 is een staal met een gemiddeld-hoog koolstofgehalte voor delen die een hard, slijtvast oppervlak met een veerkracht…
1060
1060 is een staal met hoog koolstofgehalte voor veren, slijtdelen en gereedschappen van matige belasting. Het hardt betr…
1065
1065 is een staal met hoog koolstofgehalte in het veerbereik, qua koolstof dicht bij het GB-staal 65, maar met het lager…
1070
1070 is een staal met hoog koolstofgehalte voor veren en snij-/slijttoepassingen die meer hardheid nodig hebben dan 1060…
1075
1075 is een staal met hoog koolstofgehalte en iets minder mangaan dan 1070/1080, dat breed wordt verhandeld als veerband…
1080
1080 ligt op het eutectoïde koolstofniveau: volledig perlitisch wanneer genormaliseerd en in staat tot hoge hardheid na …
1084
1084 is een eutectoïde-plus staal met hoog koolstofgehalte, populair voor bladen en veren omdat de eenvoudige samenstell…
1095
1095 is het staal met het hoogste koolstofgehalte van de standaard SAE-staafserie: zeer hard en slijtvast na afschrikken…
10B21
10B21 is een met boor behandeld koudpersstaal: een spoor boor verveelvoudigt de hardbaarheid van een staal met 0,20% koo…
1117
1117 is een gezwaveld, goed bewerkbaar staal: toegevoegde zwavel en hoog mangaan geven snel, schoon verspanen met behoud…
1137
1137 is een gezwaveld staal met een gemiddeld koolstofgehalte en hoog mangaan, dat goed bewerkbaar gedrag combineert met…
1140
1140 is de gezwavelde, goed bewerkbare tegenhanger van 1040, met dezelfde koolstofklasse maar zwavel toegevoegd voor spa…
1141
1141 combineert koolstof van de 1040-klasse met 1.35–1.65% mangaan en herzwaveling, wat een goed bewerkbare staaf geeft …
1144
1144 is een sterk gezwaveld koolstofstaal met hoog mangaan dat in de als-getrokken toestand een hoge sterkte bereikt en …
1215
1215 is een opnieuw gefosforeerd en gezwaveld vrijverspanend staal met zeer lage koolstof, puur gebouwd voor verspanings…
12Cr1MoVG
12Cr1MoVG is het Chinese Cr-Mo-V-ketelbuisstaal van GB/T 5310, een vaste waarde voor oververhitter- en heroververhitterb…
12L14
12L14 is het loodhoudende vrijverspanende staal: lood, zwavel en fosfor samen geven de hoogste bewerkbaarheid van alle s…
13CrMo4-5
13CrMo4-5 is de kruipbestendige plaat van EN 10028-2 met 1Cr-0,5Mo voor ketels, hete vaten en energieleidingen. Het is h…
15-5PH
15-5PH is een verfijning van 17-4PH met strakkere beheersing van het delta-ferriet, wat een betere dwarstaaiheid en rek …
1524
1524 is een koolstofarm staal met 1.35–1.65% mangaan, wat een merkbaar betere hardbaarheid en kernsterkte geeft dan 1020…
1541
1541 waardeert koolstof van de 1040-klasse op met hoog mangaan, de goedkoopste manier om hardbaarheid te kopen in een on…
1566
1566 is een staal met hoog koolstof- en mangaangehalte voor veren en slijtdelen die diepere harding nodig hebben dan 106…
15CrMoG
15CrMoG is China's hittebestendige staal met 1Cr-0,5Mo voor ketelbuizen (GB/T 5310) en vatplaat, het binnenlandse equiva…
16MnCr5
16MnCr5 is het meest gebruikte Europese casehardeningstaal voor kleine tot middelgrote tandwielen — de EN-tegenhanger va…
16Mo3
16Mo3 is een met molybdeen gelegeerd drukvatstaal volgens EN 10028-2, voorgeschreven voor ketels en hete vaten tot ongev…
17-4PH
17-4PH (type 630) is het meest gebruikte precipitatiehardende roestvast staal, dat een corrosiebestendigheid bijna als 3…
17-7PH
17-7PH (type 631) is een semi-austenitisch precipitatiehardend roestvast staal dat zacht en vervormbaar wordt geleverd e…
17CrNiMo6
17CrNiMo6 is het klassieke Duitse inzetstaal voor grote, zwaarbelaste tandwielen, nu in EN 10084 opgenomen als 18CrNiMo7…
18CrNiMo7-6
18CrNiMo7-6 is het inzetstaal volgens EN 10084 (1.6587) voor de grootste, zwaarst belaste tandwielen in wind-, scheeps- …
20
20 is het Chinese kwaliteitskoolstofstaal volgens GB/T 699 dat overeenkomt met AISI 1020 en JIS S20C — de binnenlandse C…
201
201 is een chroom-mangaan austenitisch roestvast staal waarbij mangaan en stikstof een deel van het nikkel van 304 verva…
202
202 is een chroom-mangaan austenitische kwaliteit, vergelijkbaar met 201 maar met meer mangaan en iets meer chroom en ni…
20Cr
20Cr is het Chinese basis-carboneerchroomstaal (GB/T 3077), de tegenhanger van AISI 5120 en JIS SCr420 voor inzetgeharde…
20CrMnTi
20CrMnTi is het dominante Chinese carboneertandwielstaal (GB/T 3077): een Cr-Mn-staal dat met titaan is gemicrolegeerd v…
20CrMo
20CrMo is het chroom-molybdeen carboneerstaal volgens GB/T 3077 — de molybdeenhoudende tegenhanger van 20Cr en de Chines…
20Mn
20Mn is de hoogmangaanvariant van kwaliteit 20 in GB/T 699: dezelfde lage koolstof maar 0.70–1.00% mangaan voor hogere s…
20MnCr5
20MnCr5 is het Europese Mn-Cr-carbureerstaal voor grotere tandwielen en assen, met een hogere kernsterkte dan 16MnCr5.…
20g
20g is de klassieke Chinese plaat van gewoon koolstofstaal voor ketels volgens GB/T 713, lang gebruikt voor keteltrommel…
2101 Duplex
2101 is een mager duplex roestvast staal waarbij mangaan en stikstof het grootste deel van het nikkel vervangen, wat ong…
2205 Duplex
2205 is het meest gebruikte duplex roestvast staal, met een structuur van ongeveer 50/50 ferriet-austeniet die het dubbe…
2304 Duplex
2304 is een magere duplexkwaliteit met een corrosiebestendigheid vergelijkbaar met 316L en ongeveer het dubbele van dien…
25
25 is het GB/T 699-koolstofstaal dat qua koolstofgehalte tussen 1020 en 1030 ligt en overeenkomt met AISI 1025 / JIS S25…
2507 Super Duplex
2507 is een superduplex roestvast staal met 25% chroom, 4% molybdeen en veel stikstof, wat een PREN boven 40 geeft en ee…
253MA
253MA is een met stikstof gelegeerd, ceriumhoudend hittebestendig austenitisch roestvast staal (een propriëtaire kwalite…
254 SMO
254 SMO is een superaustenitisch roestvast staal met 6% molybdeen, stikstof en koper, met een PREN boven 42. Het is ontw…
27SiMn
27SiMn is een Chinees Si-Mn-gelegeerd staal, gespecificeerd voor hydraulische cilinderbuizen en hydraulische stempels in…
2Cr13
2Cr13 (nieuwe aanduiding 20Cr13) is het Chinese martensitische roestvast staal van het 420-type: een hardbaar 13% chroom…
30
30 is de GB/T 699-kwaliteit die overeenkomt met AISI 1030 / JIS S30C — de eerste GB-koolstofkwaliteit met een bruikbare …
301
301 is een metastabiel austenitisch roestvast staal met minder nikkel dan 304, waardoor het tijdens koudvervormen dramat…
302
302 is in feite 304 met een iets hogere koolstoftoelating, wat na koudvervorming iets meer sterkte geeft. Het wordt veel…
303
303 is de goed bewerkbare versie van 304, met zwavel (en vaak fosfor) toegevoegd om de spanen te breken. Het is de stand…
304
304 is het meest gebruikte roestvast staal ter wereld, een austenitische 18-8-kwaliteit die corrosiebestendigheid, vervo…
304H
304H is de koolstofrijke variant van 304, met koolstof tussen 0.04 en 0.10% om de kruipbreuksterkte bij verhoogde temper…
304L
304L is de koolstofarme versie van 304, gespecificeerd voor gelaste fabricages omdat de koolstofgrens van 0.030% sensibi…
305
305 is een austenitische kwaliteit met hoog nikkelgehalte, waarvan het extra nikkel de koudverhardingssnelheid verlaagt …
309
309 is een austenitische kwaliteit met hoog chroom- en nikkelgehalte, ontwikkeld voor oxidatiebestendigheid bij verhoogd…
309S
309S is de koolstofarme versie van 309, die de voorkeur heeft voor gelaste fabricages bij hoge temperatuur omdat het bes…
30CrMnSiA
30CrMnSiA is een Chinees hogesterkte constructiestaal (GB/T 3077, van de Sovjet-afstamming 30KhGSA) dat met een zuinige …
30CrNiMo8
30CrNiMo8 is een EN-veredelingsstaal met hoge hardbaarheid (1.6580) met ongeveer 2% elk aan chroom en nikkel. Het wordt …
310
310 is een hittebestendige austenitische 25Cr-20Ni-kwaliteit met uitstekende oxidatiebestendigheid tot ongeveer 1035 °C …
310S
310S is de koolstofarme versie van 310 en de meest gebruikte hittebestendige plaatkwaliteit voor gelaste ovenfabricages.…
314
314 is een hittebestendige kwaliteit zoals 310, maar met silicium verhoogd tot 1.50–3.00% voor een nog betere afschilfer…
316
316 voegt 2–3% molybdeen toe aan de 18-10-basis van 304, wat de weerstand tegen put- en spleetcorrosie in chloridemedia …
316H
316H is de koolstofrijke variant van 316, gespecificeerd waar kruipsterkte vereist is in hogetemperatuur-drukapparatuur …
316L
316L is de koolstofarme versie van 316 en het meest gespecificeerde molybdeenhoudende roestvast staal voor gelaste appar…
316LN
316LN is 316L-chemie versterkt met 0.10–0.16% stikstof. De stikstof verhoogt de vloeigrens met ongeveer een kwart ten op…
316Ti
316Ti is de met titaan gestabiliseerde versie van 316, in de Europese praktijk al lang genormeerd als 1.4571. Het titaan…
317
317 verhoogt het molybdeen tot 3–4% ten opzichte van 316, wat een verdere stap geeft in putcorrosie- en zuurbestendighei…
317L
317L is de koolstofarme versie van 317, met 3–4% molybdeen voor gelaste apparatuur in hete chloride- en zuurdienst die d…
317LMN
317LMN is de koolstofarme, stikstofhoudende versie van de 317-familie met 4–5% molybdeen. Het zit tussen 317L en de supe…
321
321 is een met titaan gestabiliseerd 18-10 roestvast staal, ontwikkeld voor gelaste apparatuur die werkt tussen 425 en 9…
321H
321H is de koolstofrijke, met titaan gestabiliseerde variant van 321, die sensibilisatiebestendigheid combineert met geg…
329
329 is het oorspronkelijke commerciële duplex roestvast staal (de JIS SUS329J1-familie), een ferritisch-austenitische kw…
347
347 is de met niobium gestabiliseerde tegenhanger van 321, die de voorkeur heeft voor gelaste toepassingen bij hoge temp…
347H
347H is de koolstofrijke, met niobium gestabiliseerde kwaliteit voor druktoepassingen in het kruipbereik, die de sensibi…
34CrMo4
34CrMo4 is het EN Cr-Mo-veredelingsstaal (1.7220), één stap onder 42CrMo4, het Europese equivalent van de 4135/SCM435-fa…
34CrNiMo6
34CrNiMo6 is het EN Ni-Cr-Mo-veredelingsstaal (1.6582) voor assen van windturbines, grote tandwielen en zware machines. …
35
35 is het GB/T 699-equivalent van AISI 1035 / JIS S35C, een middelkoolstof machinestaal dat in China breed als rondstaaf…
353MA
353MA is een hittebestendig austenitisch roestvast staal gelegeerd met silicium, stikstof en cerium (een eigen Alleima-k…
35CrMo
35CrMo is het GB/T 3077 Cr-Mo-staal dat qua koolstof tussen 4130 en 4140 ligt en overeenkomt met AISI 4135 en JIS SCM435…
38CrMoAlA
38CrMoAlA is het Chinese standaard nitreerstaal (GB/T 3077): de toevoeging van 0.70–1.10% aluminium geeft een uitzonderl…
3Cr13
3Cr13 (nieuwe aanduiding 30Cr13) is het hogerkoolstofhoudende roestvast staal van de 420-familie volgens GB/T 1220 — de …
3Cr2W8V
3Cr2W8V is het wolfraam-warmwerkstaal volgens GB/T 1299, de Chinese benaming van de H21-familie. Het wordt in China nog …
40
40 is de GB/T 699-tegenhanger van AISI 1040 / JIS S40C — qua koolstof een stap onder 45 (1045), gekozen waar lasbaarheid…
403
403 is een martensitisch roestvast staal met 12% chroom, ontwikkeld voor stoomturbinebladen, waar beheerste reinheid en …
405
405 is een aluminiumhoudend ferritisch roestvast staal dat zo is ontworpen dat het niet hardt bij afkoeling vanaf lastem…
409
409 is een met titaan gestabiliseerd ferritisch roestvast staal met 11% chroom, ontwikkeld voor auto-uitlaatsystemen. He…
40Cr
40Cr is het meest gebruikte gelegeerde constructiestaal van China (GB/T 3077) — een chroomstaal equivalent aan AISI 5140…
40CrNiMoA
40CrNiMoA is het Ni-Cr-Mo-staal volgens GB/T 3077 dat overeenkomt met AISI 4340 — de Chinese kwaliteit met hoge hardbaar…
40Mn
40Mn is de met mangaan versterkte versie van kwaliteit 40 volgens GB/T 699 — een goedkoop machinestaal voor harden en on…
410
410 is het basale martensitische roestvast staal, de goedkoopste kwaliteit die door warmtebehandeling kan worden gehard.…
410L
410L is een koolstofarm ferritisch roestvast staal met 12% chroom: het verlagen van de koolstof tot onder 0.03% houdt he…
410S
410S is de koolstofarme, niet-hardende versie van 410: met koolstof onder 0.08% vormt het geen bros martensiet in de war…
4118
4118 is een koolstofarm Cr-Mo-carbureerstaal, de economische casehardeningkwaliteit van de 41xx-familie. De kleine molyb…
4130
4130 is een laaggelegeerd Cr-Mo-staal, beroemd om zijn lasbare hoge sterkte in buisvorm — vliegtuigstructuren, racechass…
4135
4135 is het Cr-Mo-veredelstaal met gemiddeld koolstofgehalte, één stap onder 4140, dat vrijwel exact overeenkomt met JIS…
4140
4140 is het populairste Cr-Mo-constructiestaal ter wereld: een doorhardende kwaliteit voor assen, tandwielen, bouten en …
4142
4142 is een Cr-Mo-staal met een fractie meer koolstof dan 4140, wat een iets hogere bereikbare hardheid geeft ten koste …
4145
4145 is het koolstofrijke eind van de standaard Cr-Mo-staaffamilie, dat breed wordt gespecificeerd in de olieveldpraktij…
4150
4150 is een Cr-Mo-staal met 0,50% koolstof voor onderdelen die een hoge veredelde sterkte en slijtvastheid vragen: gewee…
416
416 is de goed bewerkbare versie van 410, waaraan zwavel is toegevoegd zodat het sneller verspaant dan welke andere roes…
4161
4161 is een Cr-Mo-staal in de verenstaalreeks: koolstof en chroom van de 5160-klasse, met molybdeen toegevoegd voor ontl…
420
420 is een hardbaar martensitisch roestvast staal met 13% chroom dat wordt gebruikt voor bestek, chirurgische instrument…
420F
420F is de goedverspanende versie van 420, opnieuw gezwaveld (minimaal 0.15% S) zodat geharde roestvaststalen delen voor…
42CrMo4
42CrMo4 is het EN-veredelstaal met Cr-Mo (1.7225), de Europese tegenhanger van AISI 4140 en een van de constructiestalen…
430
430 is het meest gebruikte ferritische roestvast staal, een nikkelvrije kwaliteit met 17% chroom, met goede corrosiebest…
430F
430F is de goed bewerkbare versie van 430, met zwavel toegevoegd voor spaanbreking bij spaandraaien in grote volumes. He…
431
431 is een nikkelhoudend martensitisch roestvast staal dat de beste combinatie van hardheid, taaiheid en corrosiebestend…
4320
4320 is een Ni-Cr-Mo-inzetstaal waarvan het ~1,8% nikkel een duidelijk taaiere kern geeft dan 8620. Het wordt voorgeschr…
434
434 voegt ongeveer 1% molybdeen toe aan de 430-basis, wat de putcorrosiebestendigheid verbetert en het de beste corrosie…
4340
4340 is een Ni-Cr-Mo-staal met diepe hardbaarheid en hoge vermoeiingssterkte, gebruikt waar 4140 tekortschiet in doorsne…
436
436 is een met niobium gestabiliseerd ferritisch roestvast staal met de molybdeentoevoeging van 434. De stabilisatie maa…
439
439 is een gestabiliseerd ferritisch roestvast staal met 17–19% chroom, met lage koolstof en stikstof, wat een betere ve…
440A
440A is het lid met de laagste koolstof van de 440-serie van koolstofrijke martensitieten, dat een beetje bereikbare har…
440B
440B is het middelste lid van de 440-serie, met koolstof tussen 440A en 440C, die een balans biedt tussen snijkkanthardh…
440C
440C is een koolstofrijk martensitisch roestvast staal dat de hoogste hardheid van alle standaard roestvastkwaliteiten k…
444
444 is een gestabiliseerd, molybdeenhoudend superferritisch roestvast staal waarvan de putcorrosiebestendigheid wedijver…
446
446 is een hittebestendige ferritische kwaliteit met hoog chroomgehalte en een uitstekende oxidatie- en sulfidatiebesten…
4620
4620 is een Ni-Mo-inzetstaal zonder chroom: het nikkel-molybdeenpaar geeft een taaie, ductiele kern en een inzethuid die…
4720
4720 is een Ni-Cr-Mo-inzetstaal met gemiddeld nikkelgehalte, tussen 8620 en 4320 in kosten en kerntaaiheid. Het dient vo…
4815
4815 is een Ni-Mo-inzetstaal met hoog nikkelgehalte (3,5%) voor premium tandwielen die maximale kerntaaiheid en vermoeii…
4820
4820 is de metgezel met hoger koolstofgehalte van 4815 in de inzetstaalfamilie met 3,5% nikkel, met een sterkere kern bi…
50
50 is de GB/T 699-kwaliteit die overeenkomt met AISI 1050 en JIS S50C, een hogerkoolstof machinestaal voor onderdelen di…
50CrVA
50CrVA is de Chinese aanduiding volgens GB/T 1222 van het wereldwijde veerstaal 51CrV4 / AISI 6150 — de vanadiumhoudende…
50Mn
50Mn is de hoogmangaan-tegenhanger van kwaliteit 50 volgens GB/T 699, met betere hardbaarheid voor geharde en ontlaten a…
5120
5120 is een chroom-casehardeningstaal voor kleine tandwielen en slijtdelen. Met ongeveer 0.8% chroom vormt het een harde…
5130
5130 is een chroomstaal met een gemiddeld koolstofgehalte voor matig belaste veredelde delen. Het biedt een hardbaarheid…
5140
5140 is een chroomstaal met een gemiddeld koolstofgehalte voor matig belaste assen, tandwielen en bouten — het voordelig…
5150
5150 is een chroomstaal met gemiddeld-hoog koolstofgehalte dat wordt gebruikt voor sterkere veren, assen en tandwielen. …
5160
5160 is het klassieke chroomveerstaal van Amerika, de standaard voor bladveren van voertuigen en landbouwbladen. De 0.60…
5195
5195 is een chroomstaal met hoog koolstofgehalte, nauw verwant aan de lagerstaalfamilie, dat wordt gebruikt waar hardhei…
52100
52100 is het wereldstandaard doorhardende lagerstaal (ASTM A295): ongeveer 1% koolstof en 1,5% chroom, gehard tot 62–66 …
55
55 is het GB/T 699-equivalent van AISI 1055 / JIS S55C, dat machine- en veertoepassingen overbrugt met de economie van o…
55Cr3
55Cr3 is het EN-chroomverenstaal (1.7176) voor warmgewalste verenstaven en platte producten. Het neemt in de Europese ve…
55Si7
55Si7 (1.5026) is het klassieke siliciumveerstaal volgens EN 10089: 1.6–2.0% silicium verhoogt de elasticiteitsgrens en …
5CrMnMo
5CrMnMo is de nikkelvrije metgezel van 5CrNiMo in GB/T 1299: mangaan vervangt nikkel voor de hardbaarheid in middelgrote…
5CrNiMo
5CrNiMo is China's standaard smeedmatrijsstaal voor hamers (GB/T 1299), een Ni-Cr-Mo-kwaliteit die in zeer grote matrijs…
60
60 is de GB/T 699-machinestaalkwaliteit met de hoogste koolstof in de gangbare handel (AISI 1060-klasse), gebruikt waar …
60Si2CrA
60Si2CrA is het met chroom opgewaardeerde siliciumveerstaal volgens GB/T 1222: het toevoegen van ~1% Cr aan de 60Si2Mn-b…
60Si2Mn
60Si2Mn is China's standaard silicium-mangaanverenstaal (GB/T 1222), geproduceerd in zeer grote tonnages voor veren van …
6150
6150 is een Cr-V-verenstaal: het vanadium verfijnt de korrel en verhoogt de vermoeiingssterkte, wat het tot de premium k…
65Mn
65Mn is China's mangaanverenstaal (GB/T 1222): een staal met hoog koolstofgehalte waarvan het 0,90–1,20% mangaan echte d…
8115
8115 is een mager drievoudig gelegeerd (Ni-Cr-Mo) inzetstaal, ontworpen voor economisch inzetharden van kleine onderdele…
8615
8615 is het lid met laag koolstofgehalte van de 86xx-familie van drievoudig gelegeerde inzetstalen, met hetzelfde legeri…
8617
8617 is een inzetstaal dat qua koolstofgehalte tussen 8615 en 8620 in zit, met hetzelfde Ni-Cr-Mo-legeringspakket. Veel …
8620
8620 is het standaard carbureerstaal (casehardening) voor tandwielen in Amerika: een koolstofarme Ni-Cr-Mo-kwaliteit die…
8630
8630 is een veredeld Ni-Cr-Mo-staal voor gegoten en gesmede onderdelen — boorkoppen, kleppen en vliegtuigonderdelen — wa…
8640
8640 is het drievoudig gelegeerde veredelingsstaal met 0,40% koolstof: sterkte van de 4140-klasse met nikkel voor extra …
8740
8740 is chemisch gelijk aan 8640, maar met een hogere molybdeenondergrens, voorgeschreven waar een gegarandeerde minimal…
904L
904L is een superaustenitisch roestvast staal met hoog nikkelgehalte en molybdeen en koper, ontwikkeld voor zwavelzuur e…
9255
9255 is een Si-Cr-verenstaal dat de doorzakweerstand van silicium combineert met de hardbaarheid van chroom. Het dient v…
9260
9260 is een silicium-mangaanverenstaal met ongeveer 2% silicium, wat een uitzonderlijk hoge verhouding tussen vloeigrens…
9840
9840 is een Ni-Cr-Mo-doorhardingsstaal dat populair is in Latijns-Amerikaanse specificaties voor assen en hoogsterkte on…
9SiCr
9SiCr is een Chinees laaggelegeerd gereedschapsstaal (GB/T 1299, van de Russische 9KhS-afstamming): silicium verhoogt de…
A2
A2 is een luchthardend koudwerkstaal met 5% chroom, met veel betere taaiheid dan D2 en veel minder vervorming dan olieha…
A204 Gr.B
ASTM A204 Grade B is een drukvatplaat met molybdeenlegering (0.5Mo) waarvan de Mo-toevoeging de sterkte bij verhoogde te…
A216 WCB
ASTM A216 WCB is wereldwijd het standaard gietkoolstofstaal voor klephuizen, pomphuizen en drukgietstukken — de koolstof…
A217 WC6
ASTM A217 WC6 is het 1.25Cr-0.5Mo-gietstaal voor drukgietstukken bij hoge temperatuur — de gegoten tegenhanger van A387 …
A217 WC9
ASTM A217 WC9 is het 2.25Cr-1Mo-gietstaal — de gegoten tegenhanger van A387 Gr.22-plaat en F22-smeedstukken — voor de he…
A283 Gr.C
ASTM A283 Grade C is een koolstofstalen plaat met lage tot gemiddelde treksterkte, bedoeld voor algemeen constructie- en…
A302 Gr.B
ASTM A302 Grade B is een vatplaat van mangaan-molybdeen-nikkel: de Mn-Mo-basis van A204 met een nikkeltoevoeging voor ta…
A351 CF3
ASTM A351 CF3 is het gegoten equivalent van 304L: koolstof begrensd op 0.03%, zodat gelaste gietstuksamenstellingen best…
A351 CF3M
ASTM A351 CF3M is het gegoten equivalent van 316L — molybdeen voor chloridebestendigheid plus ≤0.03% koolstof, zodat gel…
A351 CF8
ASTM A351 CF8 is het gegoten equivalent van 304 roestvast staal: het standaardmateriaal voor corrosiebestendige klephuiz…
A351 CF8M
ASTM A351 CF8M is het gegoten equivalent van 316 roestvast staal — de molybdeenhoudende kwaliteit voor chloridehoudende …
A387 Gr.11
ASTM A387 Grade 11 is de drukvatplaat met 1,25Cr-0,5Mo voor toepassingen bij verhoogde temperatuur in raffinaderijen en …
A387 Gr.12
ASTM A387 Grade 12 is de vatplaat met 1Cr-0,5Mo, één stap onder Grade 11 in chroom en hogetemperatuursterkte. Het bedien…
A387 Gr.22
ASTM A387 Grade 22 is de plaat met 2,25Cr-1Mo achter hydrokraak- en hydrobehandelingsreactoren — de werkpaardlegering vo…
A387 Gr.5
ASTM A387 Grade 5 is de drukvatplaat van 5Cr-0.5Mo voor de heetste, meest corrosieve raffinaderijtoepassingen, waar het …
A4
A4 is een luchthardend koudwerkstaal met gemiddelde legering dat hoog mangaan gebruikt plus ongeveer 1% chroom en molybd…
A516 Gr.60
ASTM A516 Grade 60 is een koolstofstalen drukvatplaat, voorgeschreven voor toepassingen bij gematigde en lage temperatur…
A516 Gr.65
ASTM A516 Grade 65 is de middelste kwaliteit van de A516-drukvatplaatfamilie, tussen Gr.60 en de gangbaardere Gr.70. Het…
A516 Gr.70
ASTM A516 Grade 70 is de meest voorgeschreven drukvatplaat ter wereld — het standaard koolstofstaal voor vaten volgens A…
A537 Cl.1
ASTM A537 Class 1 is een warmtebehandelde vatplaat van koolstof-mangaan-silicium — in wezen A516-chemie die een normalis…
A572 Gr.50
ASTM A572 Grade 50 is het standaard Amerikaanse HSLA-constructiestaal — de kwaliteit met een vloeigrens van 50 ksi die A…
A572 Gr.55
ASTM A572 Grade 55 is een columbium-vanadium HSLA-constructiestaal, een stap boven de alomtegenwoordige Gr.50: de vloeig…
A572 Gr.60
ASTM A572 Grade 60 is het lid met 60 ksi van de standaard Amerikaanse HSLA-constructiefamilie. Het zit tussen Gr.50 en G…
A572 Gr.65
ASTM A572 Grade 65 bekroont de A572-familie met een vloeigrens van 65 ksi. Het is de Amerikaanse route naar gewichtsbesp…
A6
A6 is een luchthardend koudwerkstaal bij lage temperatuur: het hoge mangaangehalte laat het harden vanaf temperaturen di…
A7
A7 bevat zeer veel koolstof met ongeveer 4% vanadium, wat een dichte populatie harde vanadiumcarbiden vormt. Het zit tus…
A709 Gr.50
ASTM A709 Grade 50 is de brugversie van A572 Gr.50: dezelfde HSLA-chemie met 50 ksi, maar gekocht volgens de brugspecifi…
A8
A8 is een luchthardend koudwerkstaal met 5% chroom, met wolfraam en molybdeen, gepositioneerd tussen A2 en de warmwerkfa…
AH32
AH32 is een rompconstructiestaal met hogere sterkte (vloeigrens 315 MPa), goedgekeurd door de classificatiebureaus voor …
AH36
AH36 is het meest gebruikte hoogtrekvaste rompstaal ter wereld — de kwaliteit van 355 MPa waarvan moderne bulkcarriers, …
AH40
AH40 is het rompstaal met hogere treksterkte van 390 MPa van het classificatiebureausysteem (familie ASTM A131 / GB/T 71…
API 2H Gr.50
API 2H Grade 50 is de plaattspecificatie voor offshoreconstructies: een genormaliseerd, fijnkorrelig C-Mn-staal met een …
API 5L Grade B
API 5L Grade B is de instapkwaliteit van de pijpleidingspecificatie — wereldwijd het gangbaarste staal voor leidingbuize…
API 5L X42
API 5L X42 is de eerste van de X-kwaliteiten — minimale vloeigrens van 42 ksi — gebruikt voor olie- en gasleidingen bij …
API 5L X46
X46 is de stap tussen X42 en X52 in de API 5L-ladder voor leidingbuis — minder beroemd dan beide buren, maar vastgelegd …
API 5L X52
API 5L X52 is een van de leidingbuiskwaliteiten met het hoogste volume in bedrijf en dekt een groot deel van het wereldw…
API 5L X56
X56 vult de kloof tussen de massamarkt X52 en de hogesterkte hoofdleidingkwaliteiten X60/X65. Regionale transmissie- en …
API 5L X60
API 5L X60 is een hoogsterke leidingbuiskwaliteit voor langeafstands-gasleidingen onder hoge druk, waar de vloeigrens va…
API 5L X65
API 5L X65 is de gangbare hoogwaardige leidingbuis voor modern gastransport, waaronder veel van de Chinese en transconti…
API 5L X70
API 5L X70 is de werkpaardkwaliteit van moderne gasleidingen onder hoge druk met grote diameter — de meeste nieuwe hoofd…
API 5L X80
API 5L X80 is de leidingbuis met de hoogste sterkte in routinematige productie, gebruikt op vlaggenschipprojecten zoals …
API C90 Casing
C90 is een API 5CT-kwaliteit met beheerste hardheid voor zure (H₂S) putten: gehard en ontlaten tot een vloeigrensvenster…
API J55 Casing
J55 is de API 5CT-verbuizingskwaliteit voor algemeen gebruik voor ondiepe tot middeldiepe putten met milde bedrijfsomsta…
API K55 Casing
K55 zit een stap boven J55 in de API 5CT-verbuizingsladder: hetzelfde vloeigrensvenster maar een hogere minimale trekste…
API L80 13Cr Casing
L80 13Cr is het corrosiebestendige werkpaard van de CRA-verbuizingsfamilie: een echte martensitische roestvaststaalchemi…
API L80 Casing
L80 is de API 5CT-kwaliteit die geschikt is voor zure toepassingen: dezelfde klasse van 80 ksi als N80, maar met een gec…
API N80 Casing
N80 is de API 5CT-kwaliteit met gemiddelde sterkte voor verbuizing en productiebuis voor diepere putten voorbij het verm…
API P110 Casing
P110 is de hoogsterke API 5CT-verbuizingskwaliteit voor diepe putten onder hoge druk, waar instort- en barstbelastingen …
API Q125 Casing
Q125 is de sterkste standaardkwaliteit in API 5CT: een verbuizing met een vloeigrens van 125 ksi voor ultradiepe en hoge…
API T95 Casing
T95 is de sterkere broer van C90 in de API 5CT-familie voor zure dienst: een vloeigrens van 95 ksi met hetzelfde hardhei…
AR400
AR400 is de Noord-Amerikaanse handelsaanduiding voor slijtvastplaat van de 400-klasse — een hardheidsklasse (ongeveer 36…
AR500
AR500 is de slijtvastplaat van de 500-klasse van de Noord-Amerikaanse markt — opnieuw een hardheidsklasse (ongeveer 460–…
ASTM A36
ASTM A36 is het meest gebruikte constructiekoolstofstaal in Noord-Amerika, het standaardmateriaal voor gebouwen, bruggen…
ASTM A514
ASTM A514 is de Amerikaanse gelegeerde plaat, veredeld, met een vloeigrens van 100 ksi, gebruikt waar het doorsnedegewic…
ASTM A588
ASTM A588 is de Amerikaanse HSLA-specificatie voor weervast staal — de constructiekwaliteit van 50 ksi waarvan de Cu-Cr-…
Alloy 20
Alloy 20 is een met niobium gestabiliseerde nikkel-ijzer-chroomlegering met molybdeen en koper, specifiek ontwikkeld voo…
C60
C60 is het EN-kwaliteitskoolstofstaal (1.0601) equivalent aan AISI 1060, op Europese tekeningen voorgeschreven voor vere…
Corten A
Corten A is de originele samenstelling van weervast staal (gelegeerd met Cu-Cr-Ni-P), die een dichte, zelfbeschermende r…
Corten B
Corten B is de constructieve weervaste kwaliteit, normaal geleverd met chemie volgens ASTM A588: lager fosfor dan Corten…
Cr12
Cr12 is de benaming volgens GB/T 1299 van het koudwerkstaal met hoog koolstof- en chroomgehalte van het D3-type, in Chin…
Cr12MoV
Cr12MoV is China's koudwerkstaal uit de D2-familie (GB/T 1299), met iets minder molybdeen en vanadium dan AISI D2 / 1.23…
CrWMn
CrWMn is het klassieke Chinese kaliber- en persstaal (GB/T 1299): een oliehardende Cr-W-Mn-kwaliteit die beroemd is om d…
D2
D2 is het wereldwijd gangbare koudwerk-gereedschapsstaal met hoog koolstof- en chroomgehalte. De massieve chroomcarbiden…
D3
D3 is een chroomstaal met een extreem hoog koolstofgehalte, met nog meer carbiden dan D2 en zonder Mo/V-toevoegingen. He…
D4
D4 is een diephardend koudwerkstaal met hoog koolstof- en chroomgehalte, met molybdeen en vanadium toegevoegd aan de bas…
D5
D5 is het kobalthoudende lid van de D-familie: in wezen D2-chemie plus ongeveer 3% kobalt. Het kobalt verhoogt de warmha…
D7
D7 combineert maximaal koolstof en chroom met ongeveer 4% vanadium, wat de hoogste slijtvastheid tegen abrasie geeft van…
DC53
DC53 is het verbeterde koudwerkstaal van Daido: een opnieuw uitgebalanceerde samenstelling van het D2-type (minder kools…
DH36
DH36 is de versie van de rompkwaliteit van 355 MPa met kerfslagproef bij −20 °C, voorgeschreven voor schepen die in koud…
DH40
DH40 combineert de sterkte van 390 MPa van de rompstalen van de 40-reeks met impacttaaiheid gecertificeerd bij −20 °C. H…
EH32
EH32 is de versie van de rompkwaliteit van 315 MPa met taaiheid bij −40 °C, gebruikt voor pool- en koudeklimaatschepen e…
EH36
EH36 is de premium rompkwaliteit van 355 MPa met kerftaaiheid gegarandeerd bij −40 °C — standaard voor LNG/LPG-carriers,…
EH40
EH40 is het arctische lid van de rompstaalfamilie met 390 MPa: hetzelfde chemievenster als AH40/DH40, maar impactgecerti…
GCr15
GCr15 is China's standaard lagerstaal (GB/T 18254), de binnenlandse benaming van de 52100/100Cr6/SUJ2-familie. Chinese w…
GCr15SiMn
GCr15SiMn is het lagerstaal met hoge hardbaarheid volgens GB/T 18254: extra silicium en mangaan ten opzichte van GCr15 l…
GP240GH
GP240GH (1.0619) is het gietkoolstofstaal volgens EN 10213 voor drukdelen — de Europese tegenhanger van ASTM A216 WCB, g…
Grade A (ship)
Grade A is het basisrompstaal met gewone sterkte van het classificatiebureausysteem (IACS UR W11, weerspiegeld door ASTM…
Grade B (ship)
Grade B is het rompstaal met gewone sterkte met een impactgarantie bij 0 °C — de standaard omhullings- en dekplaat voor …
Grade D (ship)
Grade D breidt het rompstaal met gewone sterkte uit naar impactdienst bij −20 °C. Het is de kwaliteit van 235 MPa die wo…
Grade E (ship)
Grade E is het lid bij −40 °C van de scheepsstalen met gewone sterkte: een vloeigrens van 235 MPa met Charpy-taaiheid ge…
H10
H10 is een Cr-Mo-warmwerkstaal met lager chroom en hoger molybdeen dan H13, wat het een betere thermische geleidbaarheid…
H11
H11 is een warmwerkstaal met 5% chroom, vergelijkbaar met H13 maar met minder vanadium, wat een iets hogere taaiheid en …
H12
H12 is een warmwerkstaal uit de H13-familie met ongeveer 1,5% wolfraam toegevoegd en iets minder vanadium. Het wolfraam …
H13
H13 is het wereldwijde standaard-warmwerk-gereedschapsstaal voor aluminiumspuitgieten en extrusie. De Cr-Mo-V-samenstell…
H19
H19 is een wolfraam-kobalt-warmwerkstaal met een roodhardheid ver boven de familie met 5% chroom. Het bedient de heetste…
H21
H21 is het klassieke warmwerkstaal met 9% wolfraam, in Azië lang de standaard voor messingextrusie en warm matrijswerk a…
H23
H23 combineert ongeveer 12% chroom met 12% wolfraam voor warm werk aan de top van het temperatuurgebied, waar oxidatie e…
H42
H42 is chemisch een molybdeen-snelstaal (dicht bij de M2-familie) dat ASTM bij de warmwerkstalen indeelt vanwege de hoge…
L2
L2 is een laaggelegeerd gereedschapsstaal voor speciale doeleinden, geleverd in meerdere koolstofbanden afgestemd op doo…
L6
L6 is een nikkel-chroom oliehardend staal dat gewaardeerd wordt om zijn taaiheid in grote gereedschappen. Het nikkelgeha…
M1
M1 is een molybdeen-snelstaal waarbij het wolfraam grotendeels is vervangen door ongeveer 8,7% molybdeen, wat het taaier…
M2
M2 is het meest gebruikte snelstaal ter wereld en biedt een balans tussen roodhardheid, taaiheid en kosten voor snijgere…
M35
M35 is M2 met ongeveer 5% kobalt toegevoegd, wereldwijd het populairste kobalt-snelstaal. Het kobalt verhoogt de roodhar…
M36
M36 past de behandeling met 8% kobalt toe op de basis samenstelling van M2, wat een roodhardheid geeft dicht bij M42 met…
M4
M4 verhoogt koolstof en vanadium tot elk ongeveer 4% boven de M2-basis, wat een uitstekende slijtvastheid tegen abrasie …
M42
M42 is een molybdeen-kobalt-snelstaal dat 67–70 HRC bereikt, het hardste van de breed voorradige conventionele HSS-kwali…
M50
M50 is een molybdeen-snelstaal dat is ontwikkeld voor wentellagers in straalmotoren, waar het hardheid en vermoeiingslev…
M7
M7 is de doorontwikkeling van M1 met hoog koolstof en hoger vanadium, afgestemd op diepgatboren en gereedschappen die ma…
Mn13 (Hadfield)
Mn13 is het hoogmangaan Hadfield-staal (ZGMn13 / 1.3401 / ASTM A128): zacht en extreem taai in oplosgegloeide toestand, …
NM360
NM360 is de instapkwaliteit van de Chinese slijtvastplaatfamilie volgens GB/T 24186: een plaat van de 360 HBW-klasse die…
NM400
NM400 is de Chinese slijtvaste plaat van de 400 HBW-klasse (GB/T 24186), het werkpaard voor slijtdelen in mijnbouw en gr…
NM450
NM450 zit in de GB/T 24186-familie tussen NM400 en NM500: een plaat van de 450 HBW-klasse voor ernstige glijdende slijta…
NM500
NM500 is de slijtvaste plaat van 500 HBW voor ernstige slijtage: ongeveer de dubbele levensduur van NM400 bij glijdende …
NM550
NM550 is het 550 HBW-lid van de GB/T 24186-familie, bedoeld voor extreme glijdende slijtage waar NM500 te snel doorslijt…
NM600
NM600 is de hardste kwaliteit in de GB/T 24186-familie (570 HBW en hoger): maximale weerstand tegen glijdende slijtage v…
O1
O1 is een oliehardend gereedschapsstaal voor algemeen gebruik — goedkoop, gemakkelijk te warmtebehandelen met eenvoudige…
O2
O2 is een oliehardend mangaangereedschapsstaal dat bij dezelfde eenvoudige warmtebehandeling dieper en gelijkmatiger har…
O6
O6 is een grafitisch oliehardend gereedschapsstaal: vrije grafietdeeltjes in de microstructuur werken als een vast smeer…
P20
P20 is de Amerikaanse norm voor voorgehard matrijzenstaal (ASTM A681), een Cr-Mo-staal dat wereldwijd wordt gebruikt voo…
P265GH
P265GH is het werkpaard onder de drukvatstalen volgens EN 10028-2 voor de Europese ketel- en vatfabricage — de genormali…
P355GH
P355GH is het koolstofstaal van EN 10028-2 voor drukdoeleinden bij verhoogde temperatuur — het Europese equivalent van A…
P91 / X10CrMoVNb9-1
P91 is het ferritische staal met verhoogde kruipsterkte van 9Cr-1Mo-V-Nb dat moderne ultrasuperkritische energiecentrale…
P92 / X10CrWMoVNb9-2
P92 neemt het P91-recept en vervangt een deel van het molybdeen door 1.5–2% wolfraam plus een boortoevoeging, waarmee op…
Q235B
Q235B is China's alledaagse koolstofconstructiestaal — de volumekwaliteit voor binnenlandse bouw, plaat, profielen en ge…
Q345B / 16Mn
Q345B is het Chinese HSLA-constructiestaal (opvolger van 16Mn) voor gelaste constructies, drukapparatuur en naadloze bui…
Q345R
Q345R is China's standaard drukvatplaat volgens GB/T 713 — de R-variant (容, vat) van de Q345-familie met strengere verei…
Q355B
Q355B is de huidige benaming volgens GB/T 1591 die Q345B in de revisie van 2018 heeft vervangen, met de vloeiklasse verh…
Q355D
Q355D is de kwaliteit voor lage temperaturen van de Chinese Q355 HSLA-reeks volgens GB/T 1591 — de opvolgeraanduiding va…
Q390B
Q390B is de stap van 390 MPa in de HSLA-ladder van GB/T 1591, gemicrolegeerd met Nb/V/Ti voor sterkte zonder koolstofver…
Q420B
Q420B is een HSLA-staal met een vloeigrens van 420 MPa volgens GB/T 1591, veel gebruikt in Chinese bouw van kranen, mijn…
Q460C
Q460C is de klasse van 460 MPa van GB/T 1591, de standaard hoogsterkte kwaliteit voor toonaangevende Chinese staalconstr…
Q690D
Q690D is China's veredelde constructieplaat van 690 MPa, geproduceerd door walserijen zoals Wugang en Baowu voor kranen,…
R260
R260 is de wereldwijde standaard railstaalkwaliteit volgens EN 13674-1, een perlitisch koolstof-mangaanstaal waarvan de …
R350HT
R350HT is de warmtebehandelde premium railkwaliteit volgens EN 13674-1. In-line kop harding verfijnt de perlitische micr…
S1
S1 is het originele schokbestendige gereedschapsstaal met wolfraam, gebouwd voor gereedschappen die herhaalde hamerslage…
S2
S2 is een waterhardend schokbestendig staal met hoog silicium en molybdeen, maar zonder chroom of wolfraam. Het levert t…
S235JR
S235JR is het basis ongelegeerde constructiestaal van EN 10025-2, de standaardkwaliteit voor gewone staalbouw in heel Eu…
S25C
S25C is het koolstofstaal volgens JIS G4051 met 0.25% koolstof — de Japanse aanduiding die overeenkomt met AISI 1025. He…
S275J0
S275J0 is de versie van S275 met kerfslagproef bij 0 °C, voorgeschreven waar de constructie bedrijfstemperaturen onder d…
S275J2
S275J2 is de kwaliteit voor lage temperaturen van de S275-familie volgens EN 10025-2: dezelfde vloeigrens van 275 MPa al…
S275JR
S275JR is de middelste stap van de constructiefamilie van EN 10025-2 en biedt ongeveer 17% meer vloeisterkte dan S235JR …
S32760 (F55)
S32760 (verkocht als Zeron 100 / F55) is een superduplex roestvast staal dat bovenop de superduplexbasis met 25% chroom …
S355J0
S355J0 zit tussen S355JR en de kwaliteit S355J2 voor −20 °C in de familie van EN 10025-2, met een kerfslagwaarborg bij 0…
S355J2
S355J2 is het Europese HSLA-constructiestaal (EN 10025-2), de maatstaf voor gelaste constructies, machines en buis waar …
S355K2
S355K2 is de kwaliteit met hoge taaiheid van S355 volgens EN 10025-2. Waar S355J2 27 J bij −20 °C garandeert, legt K2 de…
S355NL
S355NL is de kwaliteit voor lage temperaturen van de genormaliseerde fijnkorrelige constructiestalen volgens EN 10025-3.…
S35C
S35C is het Japanse middelkoolstofstaal dat overeenkomt met AISI 1035 / EN C35 — het instappunt van de werkelijk warmteb…
S460M
S460M is de kwaliteit bij −20 °C van de TMCP-kwaliteit 460 volgens EN 10025-4. Beheerst walsen en versneld afkoelen leve…
S460ML
S460ML is een thermomechanisch gewalst fijnkorrelstaal volgens EN 10025-4 met een vloeigrens van 460 MPa en kerftaaiheid…
S5
S5 gebruikt ongeveer 2% silicium om uitzonderlijke taaiheid te bereiken — in klassieke vergelijkingen van gereedschapsst…
S50C
S50C is het JIS-staal met een gemiddeld koolstofgehalte, iets rijker aan koolstof dan S45C/1045, populair in Aziatische …
S55C
S55C is het hogerkoolstofhoudende lid van de JIS G4051-familie (klasse AISI 1055 / EN C55), gebruikt waar een koolstofst…
S690QL
S690QL is het veredelde constructiestaal van EN 10025-6 met een minimale vloeigrens van 690 MPa — de kwaliteit achter ge…
S7
S7 is een luchthardend schokbestendig staal met 3,25% chroom en molybdeen, dat taaiheid van de S-klasse combineert met g…
S890QL
S890QL is de geharde en ontlaten constructieplaat volgens EN 10025-6 met een minimale vloeigrens van 890 MPa — een stap …
S960QL
S960QL is de sterkste kwaliteit in de constructiefamilie van EN 10025-6: minimale vloeigrens van 960 MPa met taaiheid bi…
SAE 1020
SAE 1020 is een koolstofarm staal voor algemene machinebouw: gemakkelijk te bewerken, te vormen en te lassen, en het sta…
SAE 1518
SAE 1518 is een koolstof-mangaanstaal: laag in koolstof zoals 1020, maar met 1.10–1.40% mangaan voor een hogere sterkte …
SCM415
SCM415 is het laagkoolstofhoudende Cr-Mo-carboneerstaal volgens JIS G4053 — de Japanse tandwiel- en rondselkwaliteit in …
SCM420
SCM420 is het Cr-Mo-carboneerstaal met 0.20% koolstof volgens JIS G4053 (AISI 4120-klasse) — de Japanse standaardkwalite…
SCM430
SCM430 is het chroom-molybdeen machinestructuurstaal volgens JIS G4053 dat overeenkomt met AISI 4130, met een iets hoger…
SCM435
SCM435 is het JIS Cr-Mo-doorhardingsstaal dat overeenkomt met AISI 4135 en EN 34CrMo4 — qua koolstof een stap onder SCM4…
SCM440
SCM440 is het JIS Cr-Mo-staal dat overeenkomt met 4140/42CrMo4 — de aanduiding op Japanse, Koreaanse en Taiwanese certif…
SCr420
SCr420 is het carboneerstaal met alleen chroom volgens JIS G4053, de Japanse tegenhanger van AISI 5120. Zonder molybdeen…
SCr440
SCr440 is de JIS-aanduiding van het chroomdoorhardingsstaal 5140/40Cr — de aanduiding op Japanse, Koreaanse en Taiwanese…
SKD11
SKD11 is het JIS-koudwerk-gereedschapsstaal, equivalent aan AISI D2 en DIN 1.2379 — de aanduiding voor de Aziatische mar…
SKD61
SKD61 is de JIS-aanduiding van de H13-warmwerkstaalfamilie — de kwaliteitsnaam die men ziet op Japanse, Koreaanse en Tai…
SKD7
SKD7 is een JIS warmwerk-gereedschapsstaal van het type 3% Cr–3% Mo–V, de naaste tegenhanger van AISI H10. De molybdeenr…
SKS3
SKS3 is het JIS oliehardende gelegeerde gereedschapsstaal — de Japanse tegenhanger van AISI O1 / DIN 1.2510, een Mn-Cr-W…
SM490A
SM490A is het lasbare constructiestaal volgens JIS G3106 — gewalst staal voor gelaste constructies met beheerste chemie …
SM520B
SM520B is de treksterkteklasse van 520 MPa van het lasbare constructiestaal volgens JIS G3106, met een vloeigrens van mi…
SM570
SM570 is de kwaliteit met de hoogste sterkte van het gewalste staal voor gelaste constructies volgens JIS G3106: trekste…
SNCM220
SNCM220 is het JIS Ni-Cr-Mo-carboneerstaal — de exacte JIS-aanduiding van het AISI 8620-tandwielstaalconcept, ook kruisv…
SNCM439
SNCM439 is de JIS-aanduiding van het 4340 Ni-Cr-Mo-doorhardingsstaal — diepe hardbaarheid en hoge vermoeiingssterkte voo…
SPA-H
SPA-H is het warmgewalste weervaste staal van JIS G3125 — Japans equivalent van Corten A, in massa geproduceerd voor con…
SS400
SS400 is het Japanse algemene constructiestaal volgens JIS G3101 en een van de meest verhandelde constructiekwaliteiten …
SS490
SS490 is de kwaliteit met hogere sterkte volgens JIS G3101, een constructiestaal van de treksterkteklasse 490–610 MPa me…
STKM13A
STKM13A is een koolstofstalen buis volgens JIS G3444 voor machineconstructiedoeleinden — de buis van de 370 MPa-klasse d…
STPG370
STPG370 is de koolstofstalen buis volgens JIS G3454 voor drukdienst op het treksterkteniveau van 370 MPa — de Japanse te…
STPG410
STPG410 is de drukbuiskwaliteit met hogere sterkte volgens JIS G3454, de tegenhangerklasse van ASTM A106 Grade B — het m…
SUH35 (21-4N)
SUH35 is het hittebestendige klepstaal volgens JIS G4311 dat wereldwijd bekend staat als 21-4N: een austenitisch Cr-Mn-N…
T1
T1 is het originele wolfraam-snelstaal 18-4-1 waaruit de hele HSS-familie voortkomt. Het blijft in gebruik voor draaibei…
T10
T10 is het gereedschapsstaal volgens GB/T 1299 met ~1.0% koolstof, harder en slijtvaster dan T8/T7 — de Chinese standaar…
T15
T15 combineert hoog koolstof, ongeveer 5% vanadium en 5% kobalt op een basis van 12% wolfraam — het slijtvastheidsvlagge…
T4
T4 voegt ongeveer 5% kobalt toe aan de T1-basis voor extra roodhardheid bij zware sneden en voorbewerkingswerk. Het is e…
T8
T8 is het koolstofgereedschapsstaal volgens GB/T 1299 van de W1-familie — een gewoon waterhardend staal met 0.80% koolst…
U71Mn
U71Mn is China's standaard koolstofrailstaal volgens GB/T 2585, de perlitische C-Mn-kwaliteit die op de meeste lijnen me…
U75V
U75V is het met vanadium gemicrolegeerde railstaal van China volgens GB/T 2585, de werkpaard-upgrade boven U71Mn voor dr…
W1
W1 is het klassieke waterhardende koolstofgereedschapsstaal, besteld per koolstofklasse van ongeveer 0,70% tot 1,30% C. …
X20CrMoV11-1 / 1.4922
X20CrMoV11-1 (1.4922) is het martensitische kruipstaal met 12% chroom dat Europese stoomcentrales decennialang op 540–58…
Y12
Y12 is het standaard zwavel-fosfor vrijverspanende staal van China (GB/T 8731), het binnenlandse equivalent van het 1215…
Y15
Y15 is de hogerkoolstofhoudende metgezel van Y12 in de Chinese automatenstaalfamilie met zwavel-fosfor volgens GB/T 8731…
Y20
Y20 verplaatst de Chinese automatenstaalfamilie (GB/T 8731) naar een basis met 0.20% koolstof en spaanbreking met alleen…
Y30
Y30 is het lid met 0.30% koolstof van de automatenstaalfamilie volgens GB/T 8731: zwavel (0.15–0.25%) houdt het snel op …
Y40Mn
Y40Mn is de kwaliteit met de hoogste sterkte van de Chinese automatenstaalfamilie volgens GB/T 8731: 0.40% koolstof met …
