SCM430

Дані перевірено

SCM430 є хромомолібденовою конструкційною сталлю для машинобудування за JIS G4053, що відповідає AISI 4130, з дещо вищим діапазоном марганцю та хрому в специфікації JIS. Це один із найбільш продаваних легованих круглих прутків у Японії та Південно-Східній Азії для валів, болтів і гідравлічних компонентів.

DIN25CrMo4 / 1.7218 (near)
AISI4130
JISSCM430 (JIS G4053)
CategoryЛегована та конструкційна сталь

Хімічний склад

ЕлементВміст (%)
C0.28–0.33
Si0.15–0.35
Mn0.60–0.85
P≤0.030
S≤0.030
Cr0.90–1.20
Mo0.15–0.30

Масовий відсоток, згідно з діапазонами чинного стандарту. Фактичні значення кожної плавки наведені в сертифікаті заводу.

Властивості

Tensile strength≥830 MPa (Q&T reference)
Yield strength≥685 MPa (Q&T reference)
Density7.85 g/cm³

Термообробка

Гартування 850–880 °C в олії; відпуск 550–650 °C до потрібної твердості. Нормалізуйте перед обробкою різанням для найкращої стабільності.

Аналогічні марки

СтандартПозначення
din25CrMo4 / 1.7218 (near)
aisi4130
jisSCM430 (JIS G4053)
gb30CrMo (near)

Порівняти поруч: SCM430 vs 4130 · SCM430 vs SCM435

Equivalents overlap in chemistry and use but are not always identical — see our equivalents guide before substituting in certified designs.

Застосування & Обробка

Застосування: Вали, шпильки та високоміцні болти, деталі гідравлічних циліндрів, рами велосипедів і мотоциклів, загальні компоненти машин.

Обробка: Добре обробляється різанням у відпаленому або нормалізованому стані; зварювана з попереднім підігрівом і контрольованим охолодженням, хоча більшість деталей використовують болтовими або обробленими різанням, а не звареними.

Часті запитання

SCM430 проти AISI 4130?
Майже ідентичні марки: вуглець (0.28–0.33%), діапазони хрому та молібдену перекриваються, але JIS призначає вищий марганець (0.60–0.85% проти 0.40–0.60%) і верхню межу Mo 0.30% проти 0.25%. Для робіт із прутками після Q&T їх регулярно постачають взаємозамінно за сертифікатами заводу.

Потрібна марка SCM430 зі складу?

Steel.Wiki спонсорує Shenzhen NewAsia Special Steel (Nasteel) — складський постачальник спеціальних сталей у Шеньчжені, що тримає на складі штампові, інструментальні та леговані сталі із сертифікацією EN 10204 3.1.

Запросити цінуВідвідати Nasteel

Джерело: JIS G4053 published ranges · Останнє оновлення 2026-11-03. Data is indicative — verify critical values against the governing standard and mill certificate before use.