Cr12MoV lwn D2 lwn SKD11: Keluarga D2 Merentas Standard

Cr12MoV, D2 dan SKD11 berkongsi warisan kerja sejuk kromium 12% tetapi bukan tiga nama untuk satu keluli. Panduan ini memisahkan setara sebenar daripada saudara lama yang lebih kurus.

Tiga nama, dua keluli

Keluarga kerja sejuk 1.5% C – 12% Cr ditentukan di seluruh dunia, tetapi standard terbahagi kepada dua generasi:

Gred Standard C Cr Mo V Hubungan
D2 AISI/ASTM A681 1.40–1.60 11.0–13.0 0.7–1.2 0.5–1.1 Gred rujukan
SKD11 JIS G4404 1.40–1.60 11.0–13.0 0.8–1.2 0.2–0.5 Hampir setara dengan D2
1.2379 EN ISO 4957 1.45–1.60 11.0–13.0 0.7–1.0 0.7–1.0 Hampir setara dengan D2
Cr12Mo1V1 GB/T 1299 1.40–1.60 11.0–13.0 0.8–1.2 0.5–1.1 Hampir setara dengan D2
Cr12MoV GB/T 1299 1.45–1.70 11.0–13.5 0.4–0.6 0.15–0.3 Varian lama yang lebih kurus

Amaran Cr12MoV

Cr12MoV berasal daripada keturunan keluli alat 12% Cr era Soviet, dengan kira-kira separuh molibdenum dan satu pertiga vanadium D2. Akibatnya dalam amalan:

  • Tindak balas pengerasan sekunder yang lebih rendah dan kestabilan kekerasan boleh capai yang sedikit lebih rendah pada 60+ HRC.
  • Taburan karbida yang lebih kasar dalam keratan besar, dengan keliatan dan ketekalan haus yang agak lebih rendah.
  • Ia mengeras dan berfungsi dengan sempurna untuk acuan penebukan, lenturan dan pembentukan sejuk am — asas terpasang yang besar membuktikannya — tetapi ia bukan pengganti setara serta-merta bagi D2 untuk perkakas jangka panjang dan haus tinggi.

Apa yang masih disembunyikan oleh "hampir setara"

Walaupun dalam kalangan setara sebenar, standard berbeza dari segi jalur karbida yang dibenarkan, kebersihan, dan keadaan penghantaran; siling vanadium SKD11 yang lebih rendah sedikit mengurangkan rintangan haus berbanding haba D2 bervanadium tinggi. Versi ditapis jenama (D2 lebur semula ESR, varian serbuk, dan gred ubah suai seperti DC53) wujud tepat kerana keluarga asas memberi ruang untuk penambahbaikan.

Peraturan penggantian

Anggap SKD11, 1.2379 dan Cr12Mo1V1 sebagai titik permulaan yang boleh ditukar ganti untuk tugas D2, disahkan berdasarkan sijil kilang. Anggap Cr12MoV sebagai gred berasingan yang lebih ekonomi: sesuai untuk aplikasinya sendiri, tetapi apabila lukisan menyatakan D2, membekalkan Cr12MoV tanpa persetujuan pereka alat ialah penggantian yang sepatutnya didedahkan, bukan dianggap.

Kelakuan rawatan haba

Semua ahli keluarga mengeras dalam tetingkap yang sama — austenitkan sekitar 1020–1050 °C, lindap kejut dalam minyak, udara atau gas bergantung pada keratan, dan baja kepada 58–62 HRC — tetapi tindak balas berbeza mengikut kandungan aloi. D2 dan setara hampirnya menunjukkan puncak pengerasan sekunder yang ketara semasa pembajaan sekitar 510–530 °C, yang digunakan bengkel untuk menggabungkan kekerasan tinggi dengan kestabilan dimensi bagi tolok dan acuan ketepatan. Cr12MoV, dengan kurang molibdenum dan vanadium, mempunyai tindak balas sekunder yang lebih rata dan lebih kerap dibaja rendah (sekitar 200 °C) untuk kekerasan maksimum, dengan menerima keliatan yang lebih rendah. Austenit tertahan selepas pelindapan kejut adalah ketara di seluruh keluarga; penyejukan beku atau pembajaan berbilang ialah amalan standard untuk alat ketepatan. Pengasingan karbida juga berskala dengan saiz jongkong: dalam blok besar, semua gred ini — Cr12MoV paling ketara — menunjukkan karbida berjalur yang mengutamakan satu arah pengisaran dan boleh membelah mata nipis, itulah sebabnya alat tugas berat ditentukan dalam stok tempaan atau ESR dan mengapa nama gred pada sijil sahaja tidak pernah menceritakan keseluruhan kisah.

Kemas kini terakhir 2026-11-03. Part of the Steel.Wiki guides — see all guides.